KONST / Litografier / Färglitografi 13385357
nr 1338 5357
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 10/360, daterad -75. Motivet: 21x27 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 27 juli 2020
kl 18:14:52
26/7 22:47:48
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson